Wybór odpowiedniego pelletu

W ostatnich latach wśród alternatywnych sposobów ogrzewania budynków dużą popularność uzyskał pellet. Bardzo ważne jest jednak przystosowanie do jego wykorzystania całej instalacji, którą do tej pory posiadaliśmy w domu. Wiąże się to między innymi z wszelkiego rodzaju wymianami pieca, czy termostatów.

Nowoczesny pellet drzewny

najlepszy pellet drzewnyPonadto przy pomocy pelletu jesteśmy w stanie palić także w kominkach. Bardzo często nowo budowane domy posiadają tak stworzoną instalację

, że możliwe jest jednoczesne palenie pelletem w piecu, albo w kominku. Sprawia to przede wszystkim konieczność zakupu odpowiedniego rodzaju tego opału. Na rynku istnieje bowiem wiele firm, które zajmują się jego produkcją. Dodatkowo bardzo często od jednego producenta jesteśmy w stanie kupić kilka różnych typów pelletu. Z tego też względu możliwe będzie między innymi dokładne dobranie go do naszych potrzeb. Co do zasady to jest zwrócić na to szczególną uwagę. W wielu wypadkach będziemy w stanie sprawdzić, czy dany rodzaj pelletu jest sugerowany do wykorzystania na większym obszarze, czy raczej producent zaleca jego stosowanie do ogrzania mniejszych powierzchni. Różnica przede wszystkim może polegać na wielkości bryłek. Bardzo często im większa jest bryłka danego pelletu, tym dłużej możemy z niej korzystać.

Oznacza to, ze nie ma potrzeby ciągłego dokładania jej do pieca. Zazwyczaj wystarczy to zrobić raz na kilka godzin. W przypadku, gdy korzystamy jedynie z kominka warto jest rozważyć wybór nieco mniejszego pelletu. Z całą pewnością będzie on o wiele mniej brudził szybę. Dodatkowo w mniejszych pomieszczeniach stosowanie dużego pelletu jest mało opłacalne.