Wycieczka szkolna i taśma starouzyteczna

 

Mój znajomy w wieku dwunastu lat wybrał się na wycieczkę do zakładu produkującego pojazdy i jak sam przyznawał, był wtedy oszołomiony. Wszystkie maszyny i urządzenia, cała brygada robotników, wszyscy pracowali w równoważnym tempie. Uznał, że to coś genialnego.

Taśma staroużyteczna jest ważnym elementem wielu maszyn

taśmy staroużytecznePrzewodnik każdemu z uczestników wycieczki wyjawił całą historię linii produkcyjnej, ponieważ była to fabryka produkująca pojazdy jednego z największych koncernów samochodowych na świecie, i były one wytwarzane w tym mieście od dawna. Kolega przyjaźnił się wtedy z jednym Mirkiem, był on w porządku, mimo że jego wzrost był nikczemny, pomimo faktu, ze był o rok starszy niż reszta klasy. Żeby nie przejść z drugiej do trzeciej klasy szkoły podstawowej, naprawdę musisz się postarać. Niezależnie od tego wymyślił wspaniałą myśl, że zabierze jakąś część z fabryki na pamiątkę i włoży ją do plecaka, bez wątpienia nikt nie będzie wiedział. Zrobił tak jak zaplanował. Przewodnik omawiał gadżety znane jako taśmy staroużyteczne, jednak niestety znajomy nie słyszał wiele z jego monologu. Miała ona być taka jak inna taśma, która została dodatkowo wykorzystana ze względów porównawczych i która była znana jako taśma elastyczna. To z niej kolega Mirek zabrał niektóre z elementów jako pamiątkę. Kolega myślał, że wziął coś, co leżało swobodnie, po prostu będąc niepotrzebne, ale widocznie byłoby to zbyt proste. Jak się później okazało, udawał, że but mu się rozwiązał, a tymczasem wyjął kilka śrub z maszyny, na której przedtem leżała taśma.

Tak więc, niestety, maszyna uległa samozniszczeniu, zanim wycieczka kolegi opuściła zakład produkcyjny. Ponieważ nie była to jego pierwsza niesubordynacja, tym razem został wydalony ze szkoły, a jego ludzie musieli pokryć koszty w wysokości dwóch tysięcy złotych.