Wygodne wózki dla dzieci

Dzieci od samego urodzenia potrzebują mieć do dyspozycji wózek, ponieważ przez pierwsze lata życia, jest to jedyny, bezpieczny środek transportu. W ciągu tego czasu, dzieci korzystają z dwóch modeli wózków – gondoli i spacerówki.

Ile kosztuje wózek spacerowy?

wózki dziecięce spacerowe tanieNoworodki i niemowlaki do momentu aż nie nauczą się samodzielnie siedzieć, muszą być wożone w wózkach o płaskim dnie, czyli w gondolach. Później można ją zamienić na spacerówkę, w której mogą siedzieć, a w razie potrzeby się przespać. Jeżeli interesują nas wózki dziecięce spacerowe tanie modele znajdziemy w wielu sklepach internetowych z artykułami dla niemowląt. Są dostępne modele klasyczne, sportowe, jedno lub dwuosobowe w wersji lekkiej i cięższej, więc każdy rodzic znajdzie wózek idealny dla siebie. Wózki spacerowe mają regulowane siedzisko, które najczęściej można ustawić pod trzema kątami. Tanie wózki spacerowe przeważnie są lekkie i mają wyposażenie ograniczone do minimum. Wybierając nieco droższy model, otrzymamy w cenie zakupu folię przeciwdeszczową, moskitierę czy ocieplany pokrowiec na nóżki, który jest niezastąpiony w sezonie jesienno – zimowym. Lekkie wózki lepiej się sprawdzają w mieście, gdzie jest dużo przeszkód do pokonania takich jak krawężniki, schody, podjazdy czy środki komunikacji miejskiej. Im dziecko jest starsze, tym więcej waży, a więc prowadzenie wózka będzie coraz trudniejsze. Przy wyborze wózka zdecydowanie lepiej się kierować jakością i bezpieczeństwem niż firmą, albowiem nie zawsze one idą w parze.

Wózek dla dziecka można kupić w komplecie 2w1 lub 3w1, ale można też każdy model kupować oddzielnie. Spacerówka jest potrzebna dopiero od około szóstego – siódmego miesiąca życia, więc można się z zakupem nieco powstrzymać i odłożyć go na później.