Wytrzymała blokada na motocykl

Pokazy motocyklowe przyciągały tłumy ludzi i kolegów z całego kraju, chcących zaprezentować swoje maszyny zarówno pozostałym uczestnikom, jak i widzom. Niestety, zdarzało się również że pokazy przyciągały nieszczególnie uczciwe osoby, chcące szybko zarobić na cudzej własności. Dlatego też, jednym z wymagań organizatorów było często zabezpieczenie maszyny.

Blokada tarczy motocykla

blokada motocyklowaNa pokazach zdarzały się czasem nieprzyjemne sytuacje, i mimo iż organizatorzy zapewniali często ochronę fizyczną imprezy, to jednak trudno było upilnować aż taką ilość osób i pojazdów, więc niestety czasem wymagana była interwencja policji. Wspólnie z ekipą postanowiliśmy zabezpieczyć maszyny, by takich sytuacji uniknąć. Zabezpieczeń antykradzieżowych było w sprzedaży naprawdę sporo, aczkolwiek najczęściej używana była dość prosta, aczkolwiek skuteczna, blokada motocyklowa. Najprostsze blokady były niczym więcej niż metalowym prętem zakładanym na koło w taki sposób, by bez jej usunięcia nie było możliwe ruszenie motocykla z miejsca. Jednak my woleliśmy użyć nieco bardziej skomplikowanego i mniej widocznego sprzętu, zaopatrując się w blokady na tarczę tylnego koła. Taka blokada nie była widoczna gołym okiem, choć po założeniu jej na nasadę koła, uniemożliwiała ona całkowicie uruchomienie maszyny, blokując łańcuch silnika i koło napędowe.

Próby jej usunięcia, ręczne czy z pomocą narzędzi, mogły skończyć się uszkodzeniem napędu maszyny i całkowitym jej unieruchomieniem, a zdjąć blokadę mógł tylko właściciel, posiadający specjalny klucz, który był niemal niemożliwy do podrobienia. Było to dość niespotykane i nowoczesne zabezpieczenie, ale dawało duże poczucie bezpieczeństwa na dużych imprezach, gdzie nie zawsze można było mieć motocykl ciągle w zasięgu wzroku.


Opublikowano

w

przez

Tagi: