Wywieszanie flagi państwowej

Każde święta narodowe łączą się pewnymi tradycjami. W Polsce oraz w innych krajach bardzo popularne jest wywieszanie flag narodowych w okresie dni świątecznych. W ten sposób możemy oddać hołd naszemu krajowi. Flagi wywieszane są na wielu słupach, budynkach, w oknach oraz masztach w wielu miastach i wsiach w kraju. 

Wywieszanie polskiej flagi 

szeroka flaga polska na maszcieWspaniałą tradycją w Polsce, jest wywieszanie flagi państwowej na święta narodowe. W ten sposób Polska łączy się ze sobą i odzwierciedla ducha patriotycznego, który żyje w narodzie. Największe flagi mocowane są na masztach. Taka szeroka flaga polska na maszcie, znajduje się przy wielu urzędach w miastach oraz przy pomnikach, gdzie obchodzone są uroczystości. Polska flaga, znana wszystkim ze swoich dwóch kolorów, jakim jest biały i czerwony wywieszana na takich masztach przeważnie jest przez wojsko, podczas śpiewania hymnu. Wolnymi ruchami ręki, żołnierz wyciąga flagę za pomocą kołowrotka na samą górę masztu. Jest to bardzo widowisko, a najlepiej wygląda gdy lekko wieje. Wówczas flaga nie wisi w dół, tylko ładnie powiewa, idealnie prezentując się ludziom. Podczas takich uroczystości i wyciągnięcia flagi na maszt, osoby znajdujące się na uroczystości powinny zachowywać się z powagą, ze względu na flagę oraz odgrywany wówczas hymn państwowy. W ten sposób cała uroczystość wygląda o wiele przyjemniej i pokazuje charakter święta, pokazując że jest to bardzo ważny dzień dla narodu polskiego. 

Wywieszanie flagi jest bardzo ważnym i uroczystym elementem obchodów każdego święta narodowego. Zapowiedziane szybciej przez żołnierza, ludzie czekają na możliwość odśpiewania hymnu i obserwują wysuwającą się ku górze flagę. Co roku odbywa się to w taki sam sposób, ponieważ jest obchody są dokładnie opisane.