Zainwestowałem w fotowoltaikę na balkonie

 

Rząd znów zapowiedział podwyżkę prądu. Coraz mniej mi się to podobało. Pożaliłem się znajomemu, który mieszka w domu jednorodzinnym, że on przynajmniej mógł zainwestować w panele fotowoltaiczne, a ja w bloku nie mam wyboru i muszę korzystać z prądu elektrowni. Dowiedziałem się jednak od niego, że wcale tak nie jest. Panele słoneczne można zainstalować sobie również w bloku.

Znalazłem firmę fotowoltaiczną w Bydgoszczy

panele fotowoltaiczne bydgoszczDoradził mi, abym znalazł jakąś firmę fotowoltaiczną, która mi wszystko wyjaśni. Poszukiwania takiej firmy zacząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: panele fotowoltaiczne bydgoszcz i zacząłem przeglądać różne oferty. Szczególnie zainteresowała mnie jedna z nich. Firma miała duże doświadczenie na rynku i w swojej ofercie miała również montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie. Umówiłem się z jej przedstawicielem handlowym. Przedstawiciel przyjechał do mnie do domu. Miałem w mieszkaniu balkon od strony południowej, co znacznie ułatwiało sprawę. Balkony od tej strony są dobrze nasłonecznione. To ważne, ponieważ balkon jest mały i siłą rzeczy nie można zainstalować na nim zbyt dużej liczny paneli. Dobrze, że mieszkałem również wysoko, ponieważ wyższe piętra są lepiej nasłonecznione. Na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd przedstawiciel wykonał audyt energetyczny i projekt instalacji. Dostarczył mi go kilka dni później. Okazało się, że nie mam w gospodarstwie zbyt dużego zapotrzebowania na prąd.

To dobrze, bo dzięki temu już kilka paneli słonecznych, które bez problemu zmieszczą się na moim balkonie, będzie w stanie pokryć całkowite zapotrzebowanie na prąd. Taka instalacja była dość mała i tania, a w dodatku mogłem ubiegać się o jej dofinansowanie, a w przyszłości nawet sprzedawać nadmiar prądu. Od razu podpisałem z tą firmą umowę na montaż instalacji.