Zalety płynnych kompozytów dentystycznych

Długo zastanawiałam się nad tym, kim chciałabym zostać w przyszłości. W końcu wpadłam na pomysł, że po szkole średniej udam się na szkolenie, po którym będę mogła zostać asystentką stomatologiczną. Na zajęcia uczęszczałam w weekendy, a na co dzień chodziłam do pracy. Bardzo się ucieszyłam, gdy udało mi się znaleźć pierwszą pracę w zawodzie.

Czego dowiedziałam się o kompozytach dentystycznych?

płynne kompozyty dentystyczneW tej pracy nauczyłam się o wiele więcej niż na co dzień podczas zajęć teoretycznych w szkole dla dorosłych. Już pierwszego dnia dowiedziałam się bardzo dużo na temat kompozytów stomatologicznych. Oczywiście wcześniej zdawałam sobie sprawę z tego, że jest to materiał światłoutwardzalny wykorzystywany do lakowania zębów mlecznych u dzieci i naprawiania ubytków zębowych w zębach stałych. Dopiero jednak lekarz dentysta wytłumaczył mi, dlaczego płynne kompozyty dentystyczne są najlepsze. Powiedział mi on, że płynne kompozyty umożliwiają precyzyjną aplikację. Kupuje się je w jedno lub dwu gramowych opakowaniach i można powoli precyzyjnie wyciskać je w zębie lub koronie zębowej. Gładka konsystencja płynnych kompozytów sprawia, że dokładnie dopasowuje się ona do powierzchni zęba. Do środka nie dostanie się więc powietrze, co jest niezwykle istotne przy tego typu zabiegach. Gdyby tak się stało, plomba mogłaby wypaść lub ząb w środku mógłby dalej się psuć.

Korzystanie z płynnych kompozytów stomatologicznych jest więc niezwykle ważne do tego, aby oferować zabiegi wysokiej jakości, których pacjenci nie będą musieli w przyszłości reklamować. Teraz wiedziałam już jakie kompozyty są najlepsze i na co konkretnie zwracać uwagę przy ich wyborze. Z pewnością nie raz przyda mi się to w mojej pracy. Jestem zadowolona, że ten lekarz tak chętnie dzielił się ze mną swoją wiedzą.


Opublikowano

w

przez

Tagi: