Zaprojektowanie nowoczesnego plafonu

Miałem własne biuro projektowe i radziłem sobie całkiem nieźle. Przyjmowałem sporo zleceń, z którymi całkiem nieźle sobie radziłem. Pracowałem sam i dobrze zarabiałem. Zlecenia otrzymywałem głównie od osób prywatnych, jednak czasem zgłosiła się do mnie jakaś firma.

Nowoczesny plafon wprowadzony do produkcji

plafony nowoczesneZjawił się w moim biurze właściciel dużej firmy produkcyjnej i chciał zlecić mi zaprojektowanie nowoczesnego plafonu. Wcześniej zatrudniał w firmie projektanta, jednak nie był do końca zadowolony i szukał czegoś świeżego. W jego firmie do tej pory nie były produkowane plafony nowoczesne, bo dopiero planowano wprowadzić je do oferty. Miałem wykonać jeden projekt i jak plafony będą się dobrze sprzedawały, to producent zleci mi więcej projektów. Wiązało się to ze sporym zarobkiem, dlatego się zgodziłem. Sam miałem zaprojektować plafon. Wiedziałem tylko, że musi być nowoczesny. Nie było to łatwe zadanie, bo plafonów wcześniej nie projektowałem a nie było to to samo co lampka nocna czy żyrandol. Miałem jednak kilka ciekawych pomysłów na zaprojektowanie plafonu i je wykorzystałem. Zaprojektowanie nowoczesnego plafonu zajęło mi dwa dni, co zaskoczyło klienta. Był zachwycony moim projektem i od razu plafon trafił do produkcji. Byłem ciekaw jak będzie się sprzedawał, bo miało to mieć wpływ na realizację przeze mnie dalszych zleceń od tego klienta. Nowoczesne plafony sprzedawały się tak dobrze, że otrzymałem od razu zlecenie na zaprojektowanie kolejnych.

Z producentem współpracowałem na stałe, bo wszystkie moje projekty się sprawdzały. Producent oświetlenia otrzymywał masę zamówień i przyznał mi, że jeszcze nigdy tak dobrze mu nie szło. Uważał, że to była moja zasługa. W sumie to miał rację, bo ja projektowałem wszystkie plafony.