Zastosowanie nowoczesnych technologii w budownictwie

Nowym materiałem stosowanym w budownictwie jest poliwęglan komorowy. Ma on wiele różnych zastosowań ze względu na swoją wysoką trwałość. Najczęściej wykorzystuje się go w pokryciach i przeszkleniach dachów. Mogą to być dachy obiektów sportowych, przemysłowych i h>andlowych.

Poliwęglan stosowany jako pokrycie i przeszklenie w wielu elementach

płyty poliwęglanowe komoroweJeszcze nie tak dawno temu zdecydowanie częściej stosowano szkło. Okazało się jednak, że szkło jest mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a naprawa wiąże się z dużymi kosztami. Właśnie dlatego stworzono zdecydowanie tańszy materiał, a do tego bardziej wytrzymały. Poliwęglan komorowy jest też często stosowany w klapach dymowych i świetlikach. Świetliki to specjalne otwory w dachach, które wpuszczają do pomieszczeń promienie słoneczne – dzięki temu w pomieszczeniach jest jaśniej, bo wpada do nich więcej światła naturalnego. Tu jednak stosuje się płyty poliwęglanowe komorowe przezroczyste, czyli takie, które przepuszczają najwięcej promieni słonecznych. Przepuszczalność na poziomie 80% to naprawdę dużo. Do budowy pasaży, wiat i przystanków również coraz częściej stosuje się płyty poliwęglanowe. Na wer>andach, w ogrodach zimowych, na basenach także można spotkać wykończenia wykonane z płyt poliwęglanowych. Odporność płyt na uszkodzenia mechaniczne to nie jedyna zaleta tego materiału. W ścianach działowych i sufitach podwieszanych też można wykorzystać płyty poliwęglanowe, ponieważ cechują się one wysoką termoizolacją.

Chronią przed uciekaniem nadmiaru ciepła z pomieszczeń. Do wypełniania okien i drzwi nadają się właśnie płyty poliwęglanowe. Są to materiały w pełni bezpieczne, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Nie posiadają ostrych zakończeń jak szkło – nawet po ich uszkodzeniu mechanicznym. Można je kupić hurtowo w wielu sklepach internetowych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: