Zwalczanie pluskiew domowych

Zdarza się, że w naszym domu zagnieżdżą się owady, które szybko się rozprzestrzeniają i ciężko jest je zauważyć. Najczęściej są one małe, a ich ugryzienie kojarzy nam się z ugryzieniem komara i często to lekceważymy. Takimi owadami są pluskwy domowe, których najciężej pozbyć się z zakamarków naszego domu. 

Jak skutecznie zwalczyć pluskwy?

zwalczanie pluskiew warszawaPluskwy niestety najczęściej są przenoszone przez nas samych, ponieważ przede wszystkim rozwijają się one w miejscach przeznaczonych do spania i siedzenia np. w hotelach lub w tramwajach. Są to miejsca, z których korzysta wiele osób, także nie trudno przenieść takiego owada do swojego mieszkania. Pluskwy są małymi owadami, których ciężko zauważyć i łatwo zlekceważyć, ponieważ ich ugryzienia wyglądają bardzo podobnie do tych od komarów. Jednakże ugryzienia pluskiew są zazwyczaj mniejsze i bardziej nas swędzą oraz są one ułożone w trójkącie obok siebie. Owady te uwielbiają miejsca ciemne i spokojne dlatego najczęściej możemy je spotkać w łączeniach łóżka, materacach, listwach i gniazdkach elektrycznych. Zwalczanie pluskiew warszawa wcale nie jest takie proste. Najlepiej jest odkurzyć wszystkie szczeliny w meblach i listwach podłogowych oraz wyprać swoje ubrania oraz pościel w wysokiej temperaturze, ponieważ stadia pluskwy i ich jaja giną w temperaturze powyżej 45 stopni celsjusza. Do zwalczenia pluskiew można użyć również specjalnie przeznaczonych do tego preparatów, które możemy zakupić praktycznie w każdym supermarkecie. 

Niestety łatwo jest zbagatelizować ugryzienia tych owadów co może powodować do utrudnienia pozbycia się pluskiew, ponieważ bardzo szybko się rozmnażają oraz rozprzestrzeniają po całym mieszkaniu. Trzeba więc działać szybko i zwracać uwagę nawet na najmniejsze ugryzienia i kontrolować wnętrze swojego łóżka.